BAŞVURU ve KESİN KAYIT BİLGİLERİ

ÖNBAŞVURU İÇİN WEB ADRESİ

http://lisansustubasvuru.ege.edu.tr/

BAŞVURUNUN YAPILACAĞI YER

E.Ü SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ – Ege Üniversitesi Kampüsü Yüzme Havuzu Karşısı – Mediko Binası Kat:3 Bornova/İZMİR

BAŞVURUDA KULLANILAN FOTOĞRAFLAR HAKKINDA

Lisansüstü başvuru girişi ekranında sisteme yüklenecek olan fotoğraf, daha sonra öğrenci kimlik kartlarında da kullanılacağından mutlaka vesikalık fotoğraf kullanılmalıdır.

YURTDIŞI DİPLOMALARI HAKKINDA

Yurt dışından alınmış lisans veya yüksek lisans diplomalarının denkliğinin YÖK tarafından onaylanmış olması gereklidir. Daha detaylı bilgi için enstitü öğrenci işleri birimine başvurulmalıdır.BAŞVURU TARİHLERİ

Tüm Programları için : 2 Ocak 2017 – 5 Ocak 2017 tarihleri arasında (Sabah: 09:00- 11:30 arası öğleden sonra: 13:30- 16:00 saatleri arasında) Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğünde

Posta yolu ile başvuru kabul edilmeyecektir.


YABANCI DİL VE TÜRKÇE SINAVLARI İÇİN KAYIT

  • Yüksek Lisans programlarına başvurup Yabancı dil sınavına girecek aday öğrencilerin, Enstitüden alacakları Ön Kayıt Belgeleri ile birlikte Ege Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı için 2 Ocak 2017 – 5 Ocak 2017 tarihleri arasında E.Ü. Yabancı Diller Yüksekokulu’na başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
  • Türkçe sınavına girecek yabancı uyruklu adayların, Enstitüden alacakları Ön Kayıt Belgeleri ile birlikte en geç 5 Ocak 2017 tarihine kadar E.Ü.Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü’ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.


SONUÇLARIN AÇIKLANACAĞI WEB SAYFASIKESİN KAYITLAR

6-7 Şubat 2017 tarihlerinde Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılacaktır.

YEDEK KESİN KAYITLAR

10 Şubat 2017 tarihinde Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılacaktır.