Ortodonti Doktora Programı

Programın İletişim Bilgileri

Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi
Ortodonti Anabilim Dalı Bornova İZMİR
Tel: 0232 388 03 26
Faks: 0232 388 03 25
ortodonti@mail.ege.edu.tr

Programın Tanıtımı

Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı olarak vizyonumuz güvenilir ve her hekim tarafından aynı kalitede hizmet sunulan her aşamada çağdaş tedavi yöntemlerinden ödün vermeden hastaya en doğru tedavi yaklaşımını uygulamaktır. Öğrencilerin eğitimine aktif katkı sağlayan Anabilim Dalımız doktora ve uzmanlık öğrencileri tarafından her zaman tercih edilen bir kurumdur ve bu yolda ilerlemektedir. Gerek yurt içindeki gerekse yurt dışındaki ortodonti Anabilim dalları ile gerektiğinde iletişim halinde olan anabilim dalımzda çağdaş sabit tedavi yöntemleri ve Erişkin Ortodonti Tedavisi,Dudak Damak Yarıkları tedavileri, Ortognatik Cerrahi tedavilerde yoğun çalışmalar yapılmakta olup, ilgili disiplin dalları ile birlikte uzmanlık ve doktora programları uygulanmaktadır.

Misyonumuz hasta öğrenci ve hekim beklentilerini en iyi şekilde anlayarak hastalara en doğru kanaldan en uygun tedaviyi uygulamayı amaç edinmektir. Hedefimiz çalışanlara ve öğrencilere doğru çözüm önerileri sunan, artan hekim sayısı ve işgücü ile en uygun tedavi koşullarını oluşturan, etik değerlerinin bilincinde olarak yüksek verimlilikte faaliyet gösteren bir kurum olmaktır.

Programın Akademik Kadrosu

Prof.Dr.Servet DOĞAN
Prof.Dr.Özlem SEÇKİN
Prof.Dr.Ayşe Ö. Alev ÇİNSAR
Prof.Dr.Ali Vehbi TUNCER
Prof.Dr.Aynur ARAS
Prof.Dr.Münire E. SABAH
Prof.Dr.Aslıhan M.ERDİNÇ
Prof.Dr.M.Gökhan ÖNÇAĞ
Prof.Dr.Banu DİNÇER
Doç.Dr.Hakan BULUT
Doç.Dr.Enver YETKİNER

Anahtar Kelimeler

Büyüme ve Gelişim, Sabit Ortodontik Tedaviler, Fonksiyonel Tedaviler Dudak Damak Yarıkları Tedavisi, Ortognatik Cerrahi Tedaviler, Lingual Ortodontik Tedavi